Osoby zastanawiające się nad tym, czy zdawać egzamin na prawo jazdy w stolicy, z pewnością nie raz już były informowane o ewentualnych niedociągnięciach charakterystycznych dla tego przedsięwzięcia.

Czas więc odwrócić nieco sytuację i zadać pytanie o zalety, jakie niesie za sobą prawo jazdy Warszawa. Okazuje się, że nie jest ich wcale mało.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że w stolicy można naprawdę dobrze przygotować się do egzaminu. Liczba ośrodków jest imponująca, a wiele z nich wykorzystuje oryginalne metody dydaktyczne przełamując nawet te lęki, które utrzymywały się przez lata. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że zdanie egzaminu w stolicy podnosi pewność siebie osób decydujących się na taki krok. Tak naprawdę, poruszanie się po tym mieście nie jest wcale bardziej skomplikowane niż poruszanie się po centrach innych wielkich miast. Panuje jednak przekonanie, że jazda po Warszawie to lekcja życia, dlaczego więc nie wykorzystać go na naszą korzyść. Plusem egzaminu w Warszawie jest też możliwość zdania go w warunkach, w których później będziemy poruszać się regularnie.