Kandydaci na kierowców często zastanawiają się nad tym, jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego. Czy rzeczywiście już na tym etapie decyduje się to, na ile stresujący będzie egzamin na prawo jazdy kat b? A może rację mają osoby uważające, że wybór szkoły nie ma aż tak dużego znaczenia jak systematyczna nauka? Zwykle prawda leży pośrodku, w tym przypadku jednak przeważa przekonanie, że dzięki dobrej szkole prawa jazdy szybciej staniemy się dobrymi kierowcami.

W zdecydowanej większości przypadków osoby, które zaczynają naukę jazdy, nie mają wcześniejszych doświadczeń za kierownicą. To instruktor jest więc odpowiedzialny za wyrobienie w nich nawyków, które będą obecne przez kolejne lata. Brak punktu odniesienia sprawia przy tym, że kursantowi trudno jest ocenić, czy umiejętności, jakie nabywa, będą mu potrzebne, czy też nie. Jeśli więc postawimy na szkołę, która nie radzi sobie ze szkoleniem kierowców, nawet zdając egzamin nie będziemy wcale czuć się pewnie jako uczestnicy ruchu drogowego.

AutomobilKlub Polski – szkoła jazdy z doświadczeniem

Jeśli szukacie szkoły nauki jazdy w Warszawie z wysoką zdawalnością i atrakcyjnymi cenami sprawdźcie ofertę AutomobilKlub Polski – www.automobilklubpolski.pl.