Wiele osób które chcą rozpocząć kurs prawa jazdy nie wiedzą od czego w ogóle zacząć. Proces od wykonania badań lekarskich do otrzymania prawa jazdy to długa droga. Od czego powinniśmy zacząć?

Prawo jazdy – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest wykonanie badań lekarskich. W tym celu należy udać się do placówki która specjalizuje się w wykonywaniu badań dla kierowców. Następnym krokiem jest udanie się do wydziału komunikacji i założenie tam profilu kandydata na kierowcę (PKK). Po wyrobieniu PKK musimy znaleźć interesującą nasz szkołę jazdy, zastanówmy się nad tym wyborem, ponieważ w szkole jazdy przebiega najważniejszy etap drogi do bycia kierowcą. Po zakończeniu kursu w ośrodku musimy zapisać się na egzamin teoretyczny w jednym z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Pozytywny wynik tego egzaminu umożliwia nam zapisanie się na egzamin praktyczny. Po zdaniu obu egzaminów musimy udać się z powrotem do wydziału komunikacji gdzie dokonamy opłaty za wyrobienie naszego prawa jazdy. Czas wyrobienia dokumentu to około 2 tygodnie od momentu dostarczenia potwierdzenia zapłaty do urzędu.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy warto skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – szkoła nauki jazdy w Warszawie.