Egzamin praktyczny na prawo jazdy dla wielu osób jest udręką. Zasady które panują podczas egzaminu są dosyć rygorystyczne. Wiele osób oblewa egzamin ze względu na stres, pomyłki lub nieznajomość przepisów drogowych. Jakie błędy najczęściej popełniają osoby podczas egzaminu praktycznego na placu manewrowym?

Najczęściej popełniane błędy

Na początku egzaminu błąd możemy popełnić poprzez nieznajomość lokalizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu lub nieznajomość położenia świateł samochodu. Kolejnym powodem przez który możemy opuścić plac manewrowy jest złe przygotowanie się do jazdy. Musimy pamiętać o ustawieniu fotela, zagłówka, lusterek, zapięciu pasów oraz o upewnieniu się, że wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte. Kolejnym etapem jest jazda po łuku. Tutaj kończymy egzamin po najechaniu na linię wyznaczającą tor łuku oraz po potrąceniu pachołka. Po jeździe po łuku przychodzi etap ruszania ze wzniesienia. Egzamin zostaje uznany za niezaliczony w przypadku stoczenia się samochodu więcej niż 20 cm.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy pod okiem cierpliwych i doświadczonych instruktorów to warto skorzystać z oferty firmy szkoła nauki jazdy Warszawa.

Kategorie: Prawo jazdy